Terlememek İçin Yazın Bu Renkleri Giymelisiniz

Bazı insanlar yaz bazıları ise kış mevsiminden hoşlanır.

Eğer siz de kış mevsiminden hoşlananlar arasındaysanız, yaz aylarında yaşanan ani sıcaklık artışları ve bunaltıcı hava durumu karşısında kendinizi çaresiz hissediyorsunuzdur. Ofis, ev ya da alışveriş merkezi gibi kapalı mekanlarda bunaltıcı havadan klima ya da diğer soğutucular yardımıyla kurtulabilirsiniz ancak dışarıya çıkmanız ve açık alana karışmanız gerekiyorsa, yapabileceklerinizin sayısı oldukça kısıtlı.

YAZ AYLARINDA MUTLAKA BEYAZ VE SARI GİYİNİN

İlkokulda öğretilen bilgilere göre koyu renklerin güneş ışıklarını çektiği, açık renklerin ise bu ışıkları yansıttığı biliniyor. Bu durumu tişört renkleri üzerinde deneyimleyen bir sosyal medya fenomeni, saatlerce güneş altında bekletilen tişörtlerin termal görüntülerini kaydetti.

Ortaya çıkan sonuç gerçekten de etkileyiciydi. Beyaz ve sarı renkli tişörtlerin güneş ışıklarını neredeyse hiç almadıkları anlaşılırken, özellikle siyah ve koyu renkli kıyafetlerin ise sımsıcak olduğu öğrenildi. Konuya ilişkin uyarılarda bulunan uzmanlar, yaz aylarında siyah ve benzer tonlarda koyu renklerin tercih edilmesinin güneş ışıklarına daha fazla maruz kalınacağını ve sık sık terleneceğini aktardı.

Siz de yaz aylarında terlememek ve bunaltıcı havadan nispeten korunmak istiyorsanız, beyaz ve sarı renkli kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir