Erdoğan, Bakan Güler’i telefonla arayarak askerlerin bayramını kutladı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari Çukurca’daki 2’nci Hudut Tugay Komutanlığı’nda görev yapan askerlerin bayramını telefonda kutladı.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile gittiği Hakkari Çukurca’daki 2’nci Hudut Tugay Komutanlığı’nda askerler ile bayramlaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de telefonda konuşan Bakan Güler, Mehmetçik’in büyük bir özveriyle görev yaptığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Güler, komutanlar ve vatani görevini yerine getiren Mehmetçik’in bayramını tebrik ederek, “Allah nice bayramlara bizleri kavuştursun duasında bulunuyorum. Biliyorum ki, bu süreç içerisinde Mehmedimiz, Mehmetçiğimiz gerçekten ülkemizin dört bir yanında teröre karşı çok çok ciddi mücadeleler verdi. Yine bugün de aldığımız raporlarda çok büyük bir oranda teröristleri Mehmedimiz yok etti. Tabii bu coşku içinde bu heyecan içerisinde ben de Mehmetçiklerimizi gözlerinden öpüyorum. Ülkemizin dört bir yanında Mehmedimizin verdiği bu kahramanlık mücadelesi hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu düşüncelerle bu sevgi içerisinde daha nice bayramlara hayırlısıyla kavuşmayı Allah’tan niyaz ediyorum. Sizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Nice bayramlara” ifadelerini kullandı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir